Ливърпул победи с 2:1 Тотнъм в двубой от 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата. Даниел Стъридж се разписа в 9-ата и 64-ата минута, а за гостите точен беше Янсен в 75-ата минута от дузпа.

Ливърпул откри резултата още в 9-ата минута на срещата. Нкуду сбърка, Стъридж се добра до топката и наказа Ворм, за да се разпише и даде преднина на тима си.

Малко по-късно Стъридж стреля в ръцете на вратаря на "шпорите". открие резултата.

Най-опасният играч в състава на домакините Даниел Стъридж пропусна да удвои резултата в 53-ата минута на двубоя, но съумя да се реваншира в 64-ата минута. Вайналдум намери нападателя и той без да се двоуми останал очи в очи с Ворм се разписа за 2:0.

В 75-ата минута Лукас Лейва наруши правилата срещу Ламела, а от точката на дузпата Винсент Янсен намали резултата.

Четири минути по-късно Ламела отново падна в наказателното поле, но този път Джонатан Мос не отсъди нова дузпа.

Ливърпул отвърна с греда на Даниел Стъридж в 81-ата минута. До края на двубоя положенията се редуваха и пред двете врати, но до нов гол не се стигна и така Ливърпул продължи към 1/4-финалите.