Елитният Борнемут се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като победи Моркамб с 2:1 като гост.

Борнемут поведе рано в резултата след прецизен удар от границата на наказателното поле на Макс Градел. Моркамб не се предаде лесно и върна попадението сравнително бързо. В 13-ата минута, след изпълнение на дълъг тъч и разбъркване в наказателното поле, топката попадна в Стоктън, който успя да отправи неспасяем удар и да изравни. Двата отбора размениха доста положения докрая на почивката, а в края на полувремето домакините от четвърта дивизия удариха и гредата.

Второто полувреме започна като първото. Бърз гол за Борнемут и спокойствие за момчетата на Еди Хау. Марк Уилсън отбеляза с удар от далечно разстояние, който изненада вратаря на Моркамб. В оставащото време Моркамб взе инициативата, натисна гостите в собствената им половина, създаде куп положения, което доведе единствено до греда в добавеното от съдията продължение.