Ливърпул и Арсенал направиха равенство 2:2 в дербито от 17-ия кръг на Висшата лига, играно на стадион "Анфийлд".

Мърсисайдци бяха много близо до загубата, но гол на Мартин Шкъртел в 97-та минута им донесе точката. Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено поведоха в 45-та минута след точен изстрел на Коутиньо. Само след минута обаче "артилеристите" изравниха след комично представяне в защита от "червените" и удар с глава на Матийо Дебюши.

Гостите направиха добра контраатака в 64-та минута, която Оливие Жиру завърши с точен изстрел, като отново бранителите на Ливърпул се представиха под всякаква критика. В 90-та минута резервата Фабио Борини получи втори жълт картон и бе изгонен, като по всичко изглеждаше, че лондончани ще си тръгнат с трите точки. В 97-та минута обаче Шкъртел се разписа с глава след центриране от корнер и оформи крайното 2:2.

След това равенство Арсенал се изкачи до 6-то място в класирането с 27 точки, докато Ливърпул се върна в горната половина на таблицата и вече е на 10-та позиция с 22 точки.