Челси и Евертън определено сътвориха сензацията в съботната програма на 3-ия кръг от Висшата лига, след като си вкараха 9 гола на „Гудисън Парк”. Гостите от Лондон си тръгнаха триумфално от визитата в Ливърпул с успех 6:3, при който попаденията бяха дело на 8 различни голмайстори, като единствено Диего Коща вкара на два пъти.

Головата виелица стартира още в първата минута, когато Сеск Фабрегас пусна идеален пас към Диего Коста и таранът с плътен удар по тревата направи безпомощен Тим Хауърд.

Нокдаунът за „карамелите” стана пълен, след като в 3-ата минута „сините” удвоиха чрез Бранислав Иванович. Сърбинът получи добра асистенция от Рамирес и отблизо стреля безкомпромисно по тревата.

Евертън натисна много сериозно до почивката, като попадение на Силван Дистен бе отменено в 15-ата минута, а Стивън Нейсмит пропусна две идеални възможности. Стигна се обаче до 45-ата минута, когато Шеймъс Коулмън проби отдясно и вдигна кълбото около точката на дузпата, където Кевин Миралас засече с глава – 1:2.

Втората част стартира със сериозен пропуск на Ромелу Лукаку, след което пък Диего Коща и Джон Тери не можаха да преодолеят Тим Хауърд при сериозно разбъркване в 54-ата минута.

В 67-ата обаче резултатът стана 1:3. Еден Азар подмина пазача си отляво, нахлу в наказателното поле до аутлинията и пробва центриране, което рикошира в Шеймъс Коулмн и влетя в мрежата на домакините.

След попадението двата отбора се сдърпаха заради реплика на Диего Коща към Коулмън, а Евертън отвърна със стил. В 69-ата минута Ейдън Макгийди се спусна през центъра и изведе непокрития Нейсмит, който не сбърка с удар с външен фалц.

В 75-ата минута Неманя Матич наказа домакините със страхотен шут от границата на наказателното поле за 1:4, но още при ответната атака бившият играч на „сините” Самуел Ето’о се разписа за ужас на Жозе Моуриньо.

Много бързо обаче – още в 78-ата минута – Рамирес направи 5:3 в полза на Челси, а в добавеното време Диего Коста оформи крайния резултат.

Така Челси оглави класирането с пълен актив от 9 точки, колкото има Суонси. Евертън пък е 16-и с 2 точки и без победа в първите си три мача.