Отборът на Брайтън направи изключително драматично равенство при домакинството си на Дарби Каунти. „Чайките“ стигнаха до заветното 1:1 с човек по-малко, а изравнителното попадение дойде в 95-ата минута.

След нулево първо полувреме и без много интересни ситуациите пред двете врати, двата тима оставиха драмата за втората част.

„Овните“ поведоха в резултата с точен изстрел Андреас Вайман в 71-ата минута. Нещата за домакините станаха още по-тежки седем минути преди края на редовното време, когато Люис Дък получи втори жълт картон.

Въпреки численото неравенство на терена, Брайтън показа изключителен характер и след няколко пропуска пред противниковата врата, усилията на домакините все пак бяха възнаградени след края на допълнителното време.

След изпълнение на корнер, Джеймс Уилсън се превърна в герой за своите. Футболистът на домакините имаше и нужданата доза късмет, тъй като след изстрела му, топката рикошира и залъга вратаря на гостите, за да сложи точка на спора при резултат 1:1.