Отборът на Ливърпул се класира за полуфиналите на Купата на лигата, след като се наложи с 3:1 над Борнемут.

Рахим Стърлинг имаше голяма заслуга за успеха, след като реализира две от попаденията. Лазар Маркович също се разписа за мърсисайдци, а единственият гол за домакините вкара Дан Гослинг.

За Брендън Роджърс класирането напред означава глътка въздух след отпадането от Шампионската лига и поражението от Манчестър Юнайтед през уикенда.

След тежката поредица от неуспехи, Ливърпул започна вихрено срещата. В 20-ата минута Рахим Стърлинг вкара първия си гол с глава за своя тим след асистенция на Джордън Хендерсън.

Само 7 минути по-късно Лазар Маркович удвои преднината на своя тим, възползвайки се от грешка на съперника. Играчите на домакините видимо спряха, считайки че има засада, но точният удар на 20-годишното крило направи резултата 2:0. Така Лазар Маркович реализира първото си попадение за Ливърпул.

След почивката Рахим Стърлинг продължи с доброто си представяне, разписвайки се за 3:0 в 51-ата минута след подаване на Адам Лалана.

Домакините стигнаха до почетно попадение малко след това, благодарение на Дан Гослинг, с което отпаднаха от турнира.

Останалите три отбора, които продължават напред за полуфиналите са: Челси, Тотнъм и Шефилд Юнайтед.