Уест Хем продължава силната си серия, след като спечели с 2:0 при домакинството на Лестър от 17-я кръг на Премиършип. По този начин „чуковете“ запазиха четвъртата позиция, която заемат, а „лисиците“ останаха на последно място.

Домакините започнаха силно мача и още в 5-та минута Диафра Сако стреля опасно, но топката премина на сантиметри в страни от десния стълб на вратата на Лестър.

Анди Керъл бе близо до това да намери целта в 22-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда в аут.

Уест Хем поведе в резултата в 24-та минута, когато след груба грешка в защитата на Лестър Анди Керъл направи добър спринт и излезе сам срещу Хамър, след което технично го прехвърли.

Рияд Марез стреля опасно в 34-та минута, но Адриан успя да спаси.

Уес Морган можеше да изравни резултата в 35-та минута, но Адриан отново се представи блестящо и спаси.

Уест Хем удвои своята преднина в 56-та минута. Диафра Сако подаде към Стюарт Даунинг, който стреля от дъгата на наказателното поле на Лестър и изпрати топката в десния ъгъл на Хамър.

Адриан направи невероятно спасяване в 86-та минута, след като спаси много опасен удар на Дейвид Нюжънт.

В добавеното време на срещата Леонардо Уйоа стреля с опасно с глава, но Адриан отново спаси.

След този успех Уест Хем вече има 32 точки и остава на четвърто място, докато Лестър е последен с 10 точки.