Отборът на Англия победи Шотландия с 3:1 в приятелски мач, който се игра на „Селтик Парк“. Двубоят е считан за своеобразно повторение на първия международен мач в историята на футбола, който се е провел през далечната 1872 година.

Домакините бяха много далеч от възможността да спечелят срещата, след като за „трите лъва“ се разписаха Алекс Окслейд-Чембърлейн и на два пъти Уейн Рууни.

Футболистите на Рой Ходжсън превъзхождаха своя съперник. Англия поведе в резултата още в 32-ата минута, след като дуо на Арсенал успя да покаже чудесните си заложби. След прекрасно центриране на Джак Уилшър, Алекс Оклейд-Чембърлейн засече за 1:0.

Малко след почивката Уейн Рууни удвои. След разбъркване в наказателното поле, нападателят на Манчестър Юнайтед засече с глава за 2:0.

В 83-ата минута Андрю Робъртсън върна едно от попаденията, след като засече отблизо за 2:1. Това обаче се оказа недостатъчно за домакините, които получиха трети гол в мрежата си само 120 секунди по-късно.

Адам Лалана пусна по земя към Уейн Рууни, който от 5-6 метра реализира за крайното 3:1.