Младежката селекция на България победи Румъния с 2:0 в последната си квалификационна среща за Евро 2017. Попаденията за успеха отбелязаха Тони Тасев и Александър Георгиев.

Със спечелените три точки „трикольорите“ събраха актив от 17 точки и финишираха на второ място в Група 5. Въпреки това, нашите момчетата не успяха да се класират за баражите. Румъния остана на трето място с 16 пункта. Лидер е Дания с 26.

Статистиката сочи, че това е най-доброто класиране на българска младежка гарнитура в последното десетилетие.

Националите ни направиха добър мач. През първото полувреме младите „лъвове“ контролираха осезаемо срещата и закономерно стигнаха до две попадения.

източник: LAP.bg, Илиан Телкеджиев

Нашата селекция поведе след 16-ата минута. След центриране в наказателното поле Кирил Десподов нанесе удар с глава. Стражът на Румъния Кожокаро се хвърли в правилния ъгъл, но топката срещна десния му стълб. След това попадна в Тони Тасев, който от чиста позиция засече за 1:0.

В 35-ата минута преднината на България бе удвоена. При хубава атака отдясно, Антонио Вутов центрира в пеналта, Кирил Десподов се размина с топката и така тя стигна до Александър Георгиев. Той чакаше при далечната греда и без много бавене покачи на 2:0.

Тудория шутира от дистанция в последната минута редовното време на първата част, но топката бе избита в корнер. От него не произлезе нищо.

Второто полувреме стартира с нелошо положение пред вратата на Румъния. Кирил Десподов стреля, вратарят на гостите изби в ъглов удар, а след неговото изпълнение, топката бе изчистена. След това се забеляза известно отпускане в нашите редици, а северните ни съседи имаха инициативата. На три пъти гостите удряха греди. Първо късметът не покри удар на Тудория, после в 90-ата минута съседите ни организираха умела атака, но гредата помогна на Китанов, а в продължението изстрел на Калкан се отби в левия стълб.

РАЗВИТИЕ НА МАЧА:

1' Начало на мача

16' България повежда на Румъния. След центрирана топка в наказателното поле, Кирил Десподов игра с глава. Стражът на Румъния се хвърли, но топката се удари в десния му стълб. Тони Тасев чакаше на чиста позиция и на празна врата се разписа за 1:0.

19' Жълт картон за Олтеану.

21' Жълт картон за Пламен Гълъбов.

35' България повежда с 2:0. След хубава атака, Антонио Вутов центрира отдясно, Кирил Десподов се размина с топката, тя стигна до Александър Георгиев, който чакаше при далечната греда и засече в мрежата.

45' Тудория стреля от дистанция, топката бе избита в корнер. От него не последва нищо.

45' 1 минута добавено време

45+1 ' Край на първа част

46' Начало на втора част

46' Удар на Кирил Десподов, стражът на гостите Кожокару изби. Последва корнер, след койт топката бе изчистена.

52' Тудория удари греда, но преди това имаше сигнал за засада.

59' Смяна в Румъния - Градиноаро заема мястото на Попеску.

64' Първа смяна в България. Милчо Ангелов отстъпи място на Кирил Десподов.

56' Жълт картон за Неделчу.

69' Центриране в наказателното поле на България. Тудория обаче се размина с топката.

71' Жълт картон за Александър Василев.

74' Серкан Юсеин влезе на мястото на Антонио Вутов.

79' Юлиан Ненов влиза на мястото на Тони Тасев.

82' Маня заменя Капицина

90' Добра атака за Румъния, при която гостите удариха греда.

93' Калкан стреля, но гредата отново спаси нашия тим.