Българският национален отбор по футбол отстъпи с 1:4 на финалиста от Европейското първенство Франция като гост.

Това бе втори кръг от група А на световните квалификации, и в него вече фаворитът Франция взе първия си успех.

В другите два мача от групата, Холандия не пожали Беларус и би с 4:1, а Швеция се наложи като гост на Люксембург с 1:0.

Франция, Холандия и Швеция имат по четири точки в групата, българският тим е с три, Беларус с една, а Люксембург е без точков актив.

България пък вече е отборът с най-много допуснати голове в група А - седем за два мача.

В понеделник България гостува на Швеция.

В дебюта на Петър Хубчев начело на националния отбор, той пусна в игра двама дебютанти - Димитър Пиргов и Георги Костадинов.

Дидие Дешан също направи важни смени в сравнение с мача с Беларус (0:0), и острието Кевин Гамейро се отблагодари за доверието с два гола.

Антоан Гризман се отчете с гол и асистенция, а преди срещата получи наградата си за №1 на Европейското първенство през лятото.

източник: БГНЕС

България сензационно поведе с 1:0 още в шестата минута на "Стад Дьо Франс".

Бакари Саня фаулира Георги Миланов в наказателното поле в петата минута, и Лука Банти не се поколеба да посочи бялата точка.

Михаил Александров застана зад топката, която след удара му се отби в лявата греда, но след това влетя в мрежата.

Франция обаче направи супербърз обрат, и само за три минути поведе.

В 23-та, с първото си положение в мача, отборът на домакините изравни. Кевин Гамейро го стори, след като центриране на Саня отдясно не бе парирано, а Александров изпусна Гамейро, за когото бе лесно да засече.

Три минути по-късно Димитри Пайе бе оставен да центрира отляво по атаката на Франция, никой не успя да засече, но топката влетя в мрежата покрай Владо Стоянов.

В 38-та минута Антоан Гризман реализира трети гол, след груба грешка на Димитър Пиргов, който подаде право в краката на нападателя топката, и той от 15-16 метра шутира точно под плонжа на Владо Стоянов.

Възможност за България се откри в 41-та минута, след пробив на Марселиньо, топката стигна до Ивелин Попов, който шутира от движение покрай вратата.

В СНИМКИ: Франция - България 4:1

През второто полувреме Франция тръгна мощно напред, създаде няколко положения и в 59-та минута вече водеше с 4:1.

Слаба изява на българската защита позволи на Франция да стигне до четвъртия гол. Курзава отляво проби, намери Гризман, чийто пас успореден на вратата, бе засечен с лекота от Гамейро.

Страхотна бърза атака за Франция в 77-та минута завърши с удар на Матюиди, който за късмет на България срещна гредата.

Нашите национали така и нямаха чисто голово положение през второто полувреме.

Финалните 15-20 минути преминаха спокойно, без Франция да се напъва за още попадения, но и без да пуска топката.

В крайна сметка "петлите" показаха класа и се поздравиха с първи успех в групата, а България отива към Швеция за мач №3 от кампанията.

ПРИПОМНИ СИ МАЧА С GONG.BG

Франция - България 4:1 (2:1)

голмайстори: 0:1 Михаил Александров 6 (дузпа), 1:1 Кевин Гамейро 23, 2:1 Димитри Пайе 26, 3:1 Антоан Гризман 38, 4:1 Кевин Гамейро 60

стадион: "Стад дьо Франс", Сен Дени; 81 000 зрители

главен съдия: Лука Банти (Италия)

състави:

Франция (4-4-2): Юго Лорис - Бакари Саня (Джибрил Сидибе 27), Рафаел Варан, Лоран Кошчелни, Левин Курзава - Муса Сисоко, Пол Погба, Блез Матюиди, Димитри Пайе - Антоан Гризман (Набил Фекир 83), Кевин Гамейро (Андре-Пиер Жиняк 72) старши треньор: Дидие Дешан

България (4-2-3-1): Владислав Стоянов - Страхил Попов, Александър Александров, Димитър Пиргов, Живко Миланов - Светослав Дяков, Георги Костадинов - Георги Миланов, Марселиньо (Димитър Рангелов 62), Михаил Александров (Тодор Неделев 75) - Ивелин Попов (Александър Тонев 68) старши треньор: Петър Хубчев