Националният отбор на България до 19 години воден от Светослав Тодоров допусна поражение с 0:2 в контролата срещу връстниците им от Сърбия, която се игра в Правец.

Сърбите имаха преимущество през по-голямата част от мача, а българските футболисти не създадоха реално голово положение пред съперниковата врата.

Сърбия излезе напред в резултата в 30-та минута, когато след контраатака Милислав Попович достигна до топката, центрира остро в наказателното поле на България, където Александър Лутовац с премерен шут я изпрати под гредата.

Сърбия отбеляза своя втори гол в срещата в 56-та минута, когато след нова бърза контраатака Неманя Главчич отправи страхотен шут с левия крак от дъгата на наказателното поле на България и топката попадна в долния десен ъгъл.

Контролата в Правец бе изгледана от члена на изпълкома Емил Костадинов, селекционера на младежкия национален отбор Тони Здравков, заместник изпълнителния директор на БФС Павел Колев, техническият директор на юношеските национални отбор Павел Панов и скаутът на Левски Асен Букарев.

България започна със следния стартов състав: 12. Димитър Митов, 2. Стойчо Атанасов, 3. Георги Купенов, 4. Димитър Буров, 7. Денислав Александров, 8. Александър Георгиев, 10. Томас Цвятков, 11. Божидар Краев, 13. Галин Минков, 14. Галин Ташев, 20. Ангел Максиков.

През второто полувреме в игра се появиха: Михаил Михайлов, Кристиан Димитров, Тонислав Йорданов, Ангел Лясков, Стефан Аличков, Денис Юсеинов, Георги Йомов и Рангел Игнатов.