Националният отбор на България до 17 г. записа поражение в първия си двубой на международния приятелски турнир "Тото къп" 2014. Младите „лъвчета“ загубиха от домакина Австрия с 1:3 (1:1) в Линдабрун, информира официалният сайт на Българския футболен съюз.

Мачът започна вихрено за нашия отбор, който поведе в резултата още в първата минута. Точен беше нападателят на Ботев (Пловдив) Исмет Рамадан, който напредна отдясно и прехвърли вратаря на домакините. След няколко минути възпитаниците на Александър Георгиев можеха да водят с 2:0, но Павел Головодов и Тонислав Йорданов не успяха да засекат топката от непосредствена близост пред вратата на противника.

В петнадесетата минута при хубава контраатака домакините изравниха резултата чрез Оливер Филип.

До края на полувремето нашият отбор създаде още една добра възможност да поведе отново, но футболистът на Левски (София) Илиян Стефанов не успя да реализира след центриране от фаул.

През второто полувреме австрийците имаха инициативата и отбелязаха два безответни гола в 44-та и 60-та минути, дело на Санди Ловрич и Даниел Хауцингер.

Следващият мач на нашия отбор ще бъде на 21 август, в Трайскирхен, от 18:00 часа българско време, срещу тима на Швейцария, който започна турнира с победа срещу Германия с 3:0.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Валери Христов, 3. Атанас Ташолов (72 мин. - Кристиян Славов), 4. Илиян Попов  (40 мин. - Ангел Лясков), 5. Мартин Сименов, 6. Георги Русев (62 мин. - Асен Чандъров), 8. Павел Головодов (73 мин. - Марио Йорданов), 10. Илиян Стефанов-  капитан, 11. Радослав Димитров, 17. Исмет Рамадан (52 мин. - Алекс Боримиров), 18. Тонислав Йорданов (52 мин. - Йоан Маринов)