Българският национален отбор по футбол за юноши до 19 година допусна поражение с 0:1 в първата от двете контроли срещу връстниците си от Албания.

Мачът в Поградец започна много димамично. Домакините направиха добра многоходова комбинация и откриха резултата чрез Рей Манай още във втората минута. След попадението българските национали взеха инициативата.

В шестата минута Чавдар Ивайлов отправи опасен удар от 20 метра на сантиметри от левия страничен стълб на противниковата врата. След това положение на терена властваше грубата и откровено провокативна игра на домакините. До края на полувремето имаше няколко изключително груби влизания и удари без топка срещу наши състезатели. Първият, който пострада от агресивната игра на противника и се наложи да напусне принудително беше Юлиян Чапаев.

През второто полувреме домакините продължиха да играят агресивно, което доведе до още една принудителна смяна в нашия отбор. В 74-та минута селекционерът Методи Деянов извади от игра влезлия в началото на втората част Кристиан Пешков. В 67-та минута след поредното грубо влизане, реферът не отсъди нарушение в наша полза и това доведе до спречкване между състезателите.

Директен червен картон получи Илиян Неделчев. С жълти картони завършиха Серкан Юсеин и Чавдар Ивайлов. Следващият мач е в неделя от 12:00 часа българско време на градския стадион в Корча./БТА