Розова долина ще е съперник на Черно море на 1/16-финалите в турнира за купата на България по футбол. Тимът от Казанлък победи Гигант (Съединение) с 2:0 в Чирпан и стана представител на зона Югоизток в турнира.

За успеха вкараха Кристиан Петров в 10-ата минута и Ахмед Симидчиев в 25-ата, а по-късно Атанас Апостолов уцели греда.

Срещата Розова долина – Черно море е на 21 септември от 16 часа в Казанлък. При равенство в редовното време следват две продължения по 15 минути, а при ново равенство победителят ще бъде излъчен след дузпи. „Розите” стигат до тази фаза в турнира за първи път от 2001 година. Преди 15 години те изгубиха от Спартак (Плевен) с 1:4.

„Черно море е абсолютен фаворит и ние нямаме големи очаквания. Ще се радвам, ако се представим достойно и затрудним класния ни противник, докато сме свежи. Въпреки работния ден, очакваме над 1000 зрители на стадиона”, заяви треньорът на Розова долина Александър Георгиев.

В момента неговият тим е на трето място в Югоизточна трета лига, но с мач по-малко.