Отборът на Поморие продължава на 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като отстрани Несебър. Воденият от Малин Орачев тим се наложи с 2:1 като гост на делфините.

Още в началото на срещата Кирил Георгиев можеше да отбележи, но вратарят на домакините я улови. В 25-ата минута домакините поведоха с гол на Вл. Мирчев.
Лемперов можеше да изравни в заключителните секунди на първото полувреме, но ударът му с глава бе изчистен от голлинията.

Във 55-ата минута Несебър остана с човек по-малко,тъй като Г. Димов получи 2-ри жълт и съответно червен картон.

Поморие успя да обърне резултата в своя полза между 62-ата и 70-ата минута. Първо Христо Лемперов с мощен изстрел прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

Две минути преди края на мача Даниел Стоянов отбеляза гол шедьовър, след като с изстрел извън наказателното поле от воле намери горния ляв ъгъл на вратата.

Следващата среща на Поморие е у дома с отбора на Ботев Враца на 25.09. /неделя/ от 17:00 часа.