Ботев Гълъбово поднесе една от големите изненади в турнира за Купата на България, след като изхвърли Марек. Ботев спечели с минималното 1:0 домакинството си на дупничани и по този начин се класира за следващата фаза на турнира.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор, който доминираше и създаде няколко опасности пред вратата на Марек.

Ботев Гълъбово поведе в резултата в 43-та минута, когато Иван Винков не сбърка и прати топката във вратата.

През второто полувреме играчите на Ботев Гълъбово отново доминираха и бяха близо до това да отбележат и второ попадение.

Отборът на Марек имаше леки проблясъци в играта си, но така и не успя да стигне до изравнителен гол.

По този начин Ботев Гълъбово се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.