Берое се поизмъчи, но в крайна сметка победи втородивизионния Банско с 3:1 и стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на България. На почивката резултатът бе 1:1 след голове на Георги Андонов за домакините и на Руслан Иванов за банскалии.

След почивката старозагорци натиснаха и стигнаха до победата и участие в жребия на 3 ноември. Нов гол на Андонов и попадение на Елиаш наклониха окончателно двубоя в полза на елитния тим.

Банско пък игра от 76-ата минута с човек по-малко заради червения картон Костадин Слаев.

Първата опасна атака бе за Банско в 23-ата минута. Атанас Чепилов бе изведен сам срещу Илко Пиргов. Той преодоля вратаря на Берое, но от малък ъгъл потърси свой съотборник, вместо да се опита да стреля, а Владимир Зафиров се бе пласирал добре и пресече подаването

Гол на Иса за Берое не бе зачетен в 30-ата минута заради засада. Нападателят иначе много красиво и отблизо прехвърли Стойчев и изпрати топката във вратата му.

Иса стреля със задна ножица в 37-ата минута, но над напречната греда на вратата на Стойчев.

1:0 за Берое направи Георги Андонов в 40-ата минута. Той стреля от фаул и изпрати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Стойчев.

Банско отбеляза бързо изравнителен гол чрез Руслан Иванов в 44-ата минута. При бързата контраатака за Банско Янислав Иванов излезе сам срещу Илко Пиргов, след което го преодоля и стреля, но Венцислав Василев блокира малко пред голлинията. След това топката се върна в Янислав Иванов, който подаде към Руслан Иванов, а той от границата на наказателното поле на Берое изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата, въпреки опитите на Венелин Филипов с глава да избие топката – 1:1 на полувремето.

През второто полувреме Берое установи надмощие, за което спомогнаха и направените смени.

В 53-ата минута Георги Андонов изведе Иса, който обаче в последния момент бе изпреварен от защитник на Банско и топката бе избита в корнер. Спас Делев центрира от корнера, след което Венцислав Василев стреля с глава, но над напречната греда.

В 60-ата Спас Делев отправи много хубав удар от около 21 метра, но на сантиметри над напречната греда на вратата на Божидар Стойчев.

2:1 за Берое направи отново Георги Андонов в 64-ата минута. Иса свали с глава към Георги Андонов, който се обърна сам срещу Стойчев и прокара топката между краката му за 2:1.

Банско остана и с човек по-малко на терена в 76-ата минута. Тогава втори жълт и червен картон получиКостадин Слаев, който ритна по главата Милисавлевич. Банско доигра мача с 10 души.

Елиаш класира окончателно старозагорци със своя гол за 3:1 в 82-ата минута. Спас Делев пусна отличен пас в наказателното поле на Банско, където Елиаш засече топката и я изпрати във вратата на Божидар Стойчев.

Атанас Чепилов центрира в наказателното поле на Берое, където намери Борислав Хазуров, който бе оставен непокрит и стреля отблизо, но Илко Пиргов спаси. Всичко обаче вече беше ясно -Берое победи с 3:1 и е на четвъртфинал.

БЕРОЕ – БАНСКО 3:1

1:0 Георги Андонов 40

1:1 Руслан Иванов 44

2:1 Георги Андонов 64

3:1 Елиаш 82

БЕРОЕ: Илко Пиргов, Владимир Зафиров, Венелин Филипов, Георги Андонов-кап /74-Георги Божилов/, Станислав Костов /51-Спас Делев/, Исмаил Иса, Неманя Милисавлевич, Венцислав Василев, Игор Джоман, Веселин Пенев, Том /60-Елиаш//Благой Макенджиев, Антон Огнянов, Емин Ахмед, Георги Божилов, Георги Динков, Елиаш, Спас Делев/ Старши треньор - Петър Хубчев.
БАНСКО: Божидар Стойчев, Костадин Слаев, Георги Кременлиев, Николай Дичев, Иван Топузов-кап, Любомир Витанов, Красимир Илиев, Янислав Иванов /74-Васил Теджаров/, Руслан Иванов, Атанас Чепилов, Цветан Павлов /58-Георги Фикийн//Александър Стоянов, Йордан Лечов, Васил Туджаров, Йордан Йорданов, Георги Фикийн, Борислав Хазуров, Димитър Везалов/ Старши треньор - Александър Томаш.