Съперникът на Ботев (Пловдив) в Лига Европа Санкт Пьолтен стартира с убедителна победа в турнира за купата на Австрия по футбол. Възпитаниците на Херберт Гагер, финалисти в надпреварата от миналия сезон, разгромиха четвъртодивизионния Адмира Ландхаус с 8:0 (3:0) като гост в мач от първия кръг.

С хеттрик за успеха се отличи Гари Ноел (69, 83, 89), а по едно попадение добавиха Марсел Холцман (19), Даниел Лукас Сеговия (33), Яник Шибани (45), Мануел Хартъл (56) и Бернхард Фусик (79).

Санкт Пьолтен, който се състезава във втора австрийска лига, гостува на Ботев (Пловдив) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа на 17 юли (четвъртък) от 19.45 часа на стадион "Лазур" в Бургас. /БТА