Лудогорец изигра много силен мач на „Мала Маракана“ и успя да се класира за четвъртия квалификационен кръг на Шампионска лига. Вандерсон се отличи с хеттрик в срещата и бе с основна заслуга за крайния успех. Българският шампион си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа. Лудогорец спечели с 4:2 след продължения мача реванш срещу Цървена звезда, който се игра в Белград. В редовното време срещата завърши 2:2, при какъвто резултат приключи и първата среща в Разград. Така се стигна до продълженията, в които Лудогорец нанесе бързо своя удар с два гола на Вандерсон в 92-та и 97-та минута. В жребия за четвърия квалификационен кръг на Шампионската лига Лудогорец по всяка вероятно ще бъде сред непоставените отбори. За първи път български отбор отстрани Цървена звезда в европейските клубни турнири. Лудогорец за трети път отстранява сръбския шампион на тази фаза в Шампионската лига.

Лудогорец започна силно мача. В 7-та минута Вандерсон подаде към Марселиньо, който стреля, но Дамир Кахриман успя избие топката в корнер.

Седем минути по-късно Вандерсон центрира от корнер в наказателното поле на Цървена звезда, след което Игор Пластун стреля с глава, но неточно в аут.

Цървена звезда излезе напред в резултата в 17-та минута, когато Игор Пластун изби топката, а тя попадна на крака на Доналд, който с далечен удар изпрати кълбото във вратата на Владислав Стоянов, който не се намеси по най-убедителния начин.

Лудогорец изравни резултата в 29-та минута, когато Джонатан Кафу премина през петима футболисти на Цървена звезда, след което излезе сам срещу Кахриман и изпрати топката под напречната греда.

Лудогорец можеше да вкара втори гол в 36-та минута, когато Вандерсон получи топката в наказателното поле на Цървена звезда, след което стреля, но неточно в аут.Две минути по-късно Вандерсон центрира от корнер в наказателното поле на Цървена звезда, където Козмин Моци стреля с глава, но Кахриман спаси.

Лудогорец направи пълен обрат в 40-та минута, когато Вандерсон стреля от около 20 метра и изпрати топката във вратата на Кахриман, който се намеси слабо и позволи кълбото да мине под плонжа му и да влети във вратата.

Игор Пластун си изкара два бързи картона в 42-та и 44-та минута и Лудогорец остана в намален състав.

След последния съдийски сигнал за първото полувреме на Лука Банти, Гелор Канга си позволи да удари Светослав Дяков, което не остана незабелязано от италианския арбитър, който изгони с директен червен картон играча от сръбския отбор.

Лудогорец можеше да вкара трети гол в 53-та минута, когато Кафу получи добър пас и проби, след което обаче се забави и реши да подаде към Марселиньо, който стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Кахриман.

Цървена звезда стигна до дузпа в 61-та минута. Александър Катай стреля, Владислав Стоянов изби, а след това Хосе Луис Паломино действа неточно и предизвика дузпа за домакините, след като фаулира Уго Виейра. Съдията Лука Банти показа жълт картон на Паломино. Наказателният удар бе реализиран от Луис Ибаниес в 62-та минута, който хладнокръвно изпрати топката в центъра на вратата.

Цървена звезда бе близо до това да вкара трети гол в 76-та минута, когато Уго Виейра направи добър финт, след което комбинира с Доналд, който бе изведен на много добра позиция в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но неточно в аут.

Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Цървена звезда в 82-та минута, топката попадна във Вандерсон, но той пропусна да вкара от много добра ситуация.

В добавеното време на редовните 90 минути Върджил Мисиджан изскочи сам срещу Кахриман и стреля, но вратарят на домакините спаси. Освен това бе вдигната засада на холандеца, която обаче не съществуваше.

След 2:2 в редовните 90 минути и 2:2 в първия мач в Разград се стигна до продължения на "Мала Маракана".

Лудогорец нанесе своя удар в 92-та минута. Марселиньо пусна фамозен извеждащ пас към Вандерсон, който се измъкна от опеката на Ибаниес, а след това изскочи сам срещу Кахриман и технично го преодоля за 2:3.

Лудогорец реализира четвърти гол в 97-та минута, когато Козмин Моци пусна много добър дълъг извеждащ пас към Мисиджан, който се измъкна от Ибаниес, след което влезе в наказателното поле на Звезда и стреля, но Кахриман спаси, а при добавката Вандерсон не пропусна да вкара в опразнената врата.

Владислав Стоянов направи добро спасяване в 108-та минута, когато отрази далечния удар на Катай.

Лудогорец се класира за четвъртия квалификационен кръг на Шампионската лига с общ резултат 6:4 и в петък ще очаква жребия. Българският шампион си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа.

Цървена звезда - Лудогорец 2:4 след продължения

1:0 Доналд 17'

1:1 Джонатан Кафу 24'

1:2 Вандерсон 40'

2:2 Луис Ибаниес 62' (дузпа)

2:3 Вандерсон 92'

2:4 Вандерсон 97

червени картони: Игор Пластун (44' втори жълт картон), Гелор Канга (45'+ директен червен картон за удар без топка)

Цървена звезда (3-5-1-1): 1. Дамир Кахриман – 19. Милош Цветкович, 97. Тома Фибел, 88. Луис Ибанес – 10. Александър Катай /к/, 20. Мичал Доналд, 77. Зоран Рендулич, 8. Гелор Канга, 11. Пабло Моуче (57' - 7. Джон Руис) – 4. Дамиен льо Талек (106' - 73. Михайло Ристич) – 55. Славолюб Сърнич (53' - 70. Уго Виейра)

Треньор: Миодраг Божович

Лудогорец (4-2-3-1): 21. Владислав Стоянов – 25. Йордан Минев, 32. Игор Пластун, 27. Козмин Моци, 6. Натанаел – 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков /к/ - 22. Джонатан Кафу (70' - 93. Върджил Мисиджан), 84. Марселиньо (101' - 8. Лукас Саша), 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру (46' - 5. Хосе Луис Паломино)