Младежката формация на Лудогорец до 19 години претърпя трета поредна загуба в Младежката лига на УЕФА. Младите "орли" паднаха с 0:3 като гости на връстниците си от Арсенал и продължават да са без спечелена точка в своята група А.

Тимът на Юрий Васев не стоя никак лошо в по-голямата част от мача, макар и да игра откровено дефанзивно. Разградчани се пропукаха в самото начало на мача и накрая, а с чудесни изяви се отличи техният капитан и вратар Даниел Наумов.

Въпреки успеха Арсенал остана на 3-о място в класирането с 4 точки, колкото има и вторият ПСЖ (но с много по-добра голова разлика). Лудогорец е последен с 0 точки, докато Базел води с 6 пункта от 2-те си срещи дотук.

Англичаните успяха да открият резултата още с първата си опасна атака в мача. В 3-ата минута Лудогорец загуби кълбото в половината на противника, който веднага организира контранападание. Рийс Нелсън пусна вляво за Едуард Нкетия, който с лекота премина покрай Иван Великов и нахлу в наказателното поле. От аутлинията крилото сви топката към точката на дузпата, а притичалият Нелсън от 12-13 метра засече мигновено в долния ляв ъгъл – 1:0.

Защитата на Лудогорец беше много уязвима в следващите минути, като само в рамките на секунди вратарят Даниел Наумов се прояви чудесно. Чудовищна грешка на Ковачев при пас към защитата подари топката на Дониел Мален, който излезе очи в очи с вратаря и не успя да го преодолее. Спасяването на Наумов доведе корнер, при който Влад Драгомир центрира идеално отново към холандеца, но пак стражът на българите спаси атрактивно с една ръка.

Десет минути преди почивката Наумов продължи с невероятните намеси. Нкетия се изстреля по десния фланг на атаката и нахлу в наказателното поле. От аутлинията нападателят сви назад за Мален, който от 6-7 метра отправи топовен шут и пак не можа да преодолее Наумов.

Общо взето Лудогорец стоеше добре в мача и събитията след почивката го доказаха. До заключителните минути на срещата домакините имаха само една чиста ситуация, при която Наумов сътвори поредно геройство, за да извади мощната тупалка на Нелсън от 20-ина метра.

В 80-ата минута обаче „топчиите“ стигнаха до дузпа след изключително непремислен шпагат на Преслав Петров, който повали Нкетия до аутлинията в наказателното поле. Потърпевшият застана зад бялата точка и реализира уверено, пращайки вратаря в грешната посока – 2:0.

В 87-ата тъмнокожият футболист вкара и за втори път в срещата. Той се възползва от поредното спасяване на Наумов, което прати топката в краката му и от няколко метра Нкетия нямаше как да сбърка – 3:0.

Единствената чиста възможност за българите се откри в предпоследната минута. Тогава Преслав Петров се оказа напълно непокрит при центриране от фаул, ала от 7-8 метра с глава не можа да улучи вратата. Топката прелетя на сантиметри покрай лявата греда.

АРСЕНАЛ U19 – ЛУДОГОРЕЦ U19 3:0

1:0 Рийс Нелсън 3'

2:0 Едуард Нкетия 81'-д.

3:0 Едуард Нкетия 87'

Арсенал: 1. Жоао Виржиния – 2. Чиори Джонсън, 3. Марк Бола, 4. Джошуа Дасилва (46' - 14. Маркъс Макгуейн), 5. Кристиан Биелик /к/, 6. Кристофер да Граса, 7. Дониел Мален (77' - 17. Трее Койл), 8. Влад Драгомир (57' - 16. Кейлън Хайндс), 9. Едуард Нкетия, 10. Стефи Мавидиди, 11. Рийс Нелсън

Треньор: Андрийс Йонкер

Лудогорец: 1. Даниел Наумов /к/ - 2. Венцислав Славов, 3. Иван Великов, 4. Милен Младенов, 5. Преслав Петров, 6. Стефан Стойнов, 9. Юнуз Юнуз (85' - 11. Мартин Милков), 45. Ивайло Климентов, 80. Денислав Александров, 97. Томас Цвятков (90+2' - 10. Цветослав Петров), 98. Светослав Ковачев (89' - 7. Тони Иванов)

Треньор: Юрий Васев

Стадион: „Мийдоу Парк“

Главен съдия: Андерс Поулсен (Дания)

Всичко по-интересно в мача минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА.

3' - Гол за Арсенал - 1:0! Невероятна контраатака за домакините отдясно. Едуард Нкетия бе изведен чудесно по фланга от Рийс Нелсън и се справи с Иван Великов, за да пробие в наказателното поле. После той пусна подаване по тревата към точката на дузпата, а от 12-13 метра притичалият Нелсън без проблем засече в долния ляв ъгъл.

6' - Какво спасяване на Даниел Наумов! Груба грешка на Светослав Ковачев, който вместо да подаде на друг защитник, подари топката на Мален. Холандецът напредна в наказателното поле, но Наумов запази самообладание и отрази с крак.

7' - Ново спасяване на Наумов, и отново срещу Мален! Влад Драгомир завъртя топката при последвалия ъглов удар, а Мален бе оставен да стреля с глава от 7-8 метра. Даниел Наумов реагира чудесно и изби над гредата.

9' - Тежък удар в главата на Милен Младенов, който положи всички усилия да предотврати нов гол във вратата на Лудогорец. Защитникът получи медицинска помощ във вратарското поле, преди временно да напусне играта.

22' - Жълт картон за Стефан Стойнов от Лудогорец.

23' - Първа по-сериозна атака на Лудогорец. Светослав Ковачев получи много пространство отдясно и показа чудесна техника, за да остави на място Марк Бола. От трудна позиция българинът опита да завършва с изстрел под остър ъгъл и логично не намери очертанията на вратата.

30' - Мачът определено се успокои сред ударното начало на домакините. Арсенал продължава да има териториален превес, но без да застрашава особено вратата на Наумов.

36' - Отново чудесен Даниел Наумов! Нкетия, този път преместил се отдясно, се вряза мощно в наказателното поле и тръгна по аутлинията, след което сви назад за Мален. Холандецът шутира мощно от 6-7 метра, а Наумов с чудесен рефлекс изби.

40' - Много силен шут на Джош Дасилва от дистанция, топката е право в ръцете на Наумов.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

57' - Поредното отлично спасяване на Наумов! Рийс Нелсън сам си изработи ситуацията, като пое отляво и тръгна успоредно на наказателното поле. Нападателят шутира мощно с десния крак от около 20-ина метра, а Наумов с една ръка попречи на топката да влети в горния десен ъгъл.

80' - Жълт картон за Ивайло Климентов от Лудогорец.

80' - ДУЗПА ЗА АРСЕНАЛ! Преслав Петров с изключително закъснял шпагат срещу Нкетия в наказателното поле точно до аутлинията. Съдията от Дания беше категоричен в отсъждането си и трудно би подминал очевидния фаул.

81' - Гол за Арсенал - 2:0! Потърпевшият Нкетия прати Наумов в грешната посока, за да увеличи аванса на тима си.

86' - Чудесно спасяване на Наумов! Марк Бола засече центриране от ъглов удар, като отправи изключително силен изстрел с глава под гредата. Наумов отново беше на висота, боксирайки с една ръка.

87' - Гол за Арсенал - 3:0! Нкетия бележи за втори път в срещата! Наумов направи поредната си чудесна намеса, отразявайки шут на Нелсън, ала при добавката нямаше какво да стори.

89' - Единственият чист шанс за Лудогорец, но Преслав Петров изпусна! Бранителят се оказа адресатът на центриране от фаул и напълно непокрит от 8-9 метра с глава стреля на сантиметри покрай левия стълб.