Отборът на Лудогорец изигра един от най-слабите си мачове в европейските клубни турнири, правейки 1:1 като гост на люксембургския Дюделанж в двубой реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Въпреки това обаче, българският шампион продължава в следващата фаза на надпреварата след категоричния си успех в първата среща с 4:0 в Разград.

В следващия трети кръг възпитаниците на Стойчо Стоев почти сигурно ще мерят сили срещу сръбския Партизан, който има преднина от три чисти гола срещу Торшавн и едва ли ще допусне изненада в реванша.

И двата гола в срещата паднаха през втората част. Роман Безяк откри за Лудогорец в 51-ата минута, а Давид Тюрпел изравни за своите осем минути преди края. В заключителните моменти на срещата домакините пропиляха два отлични шанса и пропуснаха възможността да запишат престижна победа в Европа.

Кирил и Георги Домусчиеви изгледаха на живо двубоя срещу Дюделанж

източник: Gong.bg

През първото полувреме двата тима не предложиха кой знае какъв футбол, а по чистите положения в мача бяха пред вратата на българския шампион. Футболистите на Стойчо Стоев не успяха да създадат нито една интересна ситуация пред домакинския страж, с изключение на няколко корнера.

В 25-ата минута, след бърза атака по лявото крило за домакините, топката бе центрирана остро в малкия пеналт, където бранител на българския тим игра нескопосано и не успя да изчисти добре топката. Коженото кълбо попадна в нападателя Софиан Бензуейн, който обаче не успя да да отправи удар.

Лудогорец направи равен с Дюделанж

Пет минути преди края на първата част Дюделанж имаше още една стопроцентова възможност. След грешка в центъра на терена домакините съумяха да организират скоростна атака, при която Тюрпел бе изведен очи в очи с вратаря Стоянов, но българският страж запази хладнокръвие и спаси удара на нападателя.

Втората част бе значително по-интересна. Именно в нея дойдоха и двата гола в срещата. Първо Жоел Педро пропусна отлична възможност за домакините в 50-ата минута, когато бе изведен отлично, напредна и с удар с левия крак прати топката от външната страна на мрежата.

Само минути по-късно обаче, Лудогорец съумя да излезе напред в резултата. След суматоха в наказателното поле Козмин Моци успя да отклони топката към Роман Безяк леко вляво на вратата, нападателят стигна топката и от малък ъгъл успя да я прати в мрежата на Дюделанж. При попадението за българския шампион домакините имаха претенции за засада, но в крайна сметка те не бяха уважени от главния съдия.

В 72-ата минута Стойчо Стоев трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като Александър Барт получи травма и бе заменен от Теро Мантула.

Девет минути преди последния съдийски сигнал дойде и изравнителния гол за Дюделанж. Давид Тюрпел получи топката пред наказателното поле, преодоля бранител на Лудогорец и с мощен удар по диагонала отдясно не остави шансове на Владислав Стоянов.

До края на срещата домакините имаха няколко много добри възможности да вземат победата, но късметът бе на стараната на българския тим. В крайна сметка, въпреки равенството, Лудогорец продължава напред за третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Дюделанж: Жонатан Жубер, Джери Премпе, Клейтон Морейра, Ромен Най, Том Шнел, Стелвио да Крус, Жоел Педро, Умар Силя, Ясин Бен Ажиба, Давид Тюрпел, Софиан Бензуейн

Резерви: Микел Клепкенс, Кевин Малже, Лейит Зегдане, Юсеф Моктари, Морган Бенторангал, Густав Шулц, Александър Карапетян

Лудогорец: Владислав Стоянов, Шоко, Александър Барт, Козмин Моци, Йордан Минев, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Върджил Мисиджан, Марселиньо, Йерун Луму, Роман Безяк

Резерви: Иван Чворович, Теро Мантула, Витиня, Абел Анисе, Светослав Дяков, Михаил Александров, Вандерсон