Историческа първа точка за България в Шампионска лига спечелиха младежите на Лудогорец в мача срещу младежите на Арсенал.

Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Георги Аспарухов" в София и завършиха наравно 1:1, като равенството за разградчани донесе Преслав Петров в 73-ата минута.

Това е първата точка, която български тим печели от участие в най-престижния турнир в Европа.

Въпреки това обаче, тимът до 19 години остава на последно място в групата с една точка.

При гостуването си в Англия на „Мийдоу Парк“, българският тим загуби с 0:3.

В 33-ата минута Нелсън откри резултата в полза на "артилеристите" (1:0), след асистенция на Джеф Аделайд.

Гостите доминираха в мача напълно. През първото полувреме Лудогорец не успя да застраши нито веднъж вратата на "топчиите", докато англичаните създадоха 7 опасни атаки.

През втората част, "орлите" също не бяха особено активни.

Те направиха две по-опасни атаки, като при едната от тях Преслав Петров се разписа и възстанови равенството (1:1), спечелвайки на отбора първата точка от двете участия на тима в Шампионска лига.

Състави:

Лудогорец U19: Наумов (вратар и капитан), Славов, Великов, Младенов, Петров, Стоянов, Дост, Климентов, Александров, Цвятков, Ковачев./ Треньор: Юрий Васев

Арсенал U19: Кето (вратар), Джонсън, Бола, МакГуан, Да Граса, Биелик (капитан), Койл, Аделайд, Мавидиди, Мален, Нелсън./ Треньор: Андрийс Йонкер