Следващият съперник на Лудогорец в групите на Шампионската лига Базел, направи впечатляващ обрат в мач от 14-ия кръг на швейцарската Супер лига. Домакините, които продължават да бъдат убедителен лидер във временното подреждане, се наложиха с 2:1 над Лозана Спорт, въпреки че до последната минута на срещата губеха с 0:1.

Гостите откриха резултата малко преди почивката и успяха да удържат крехката си преднината почти до последния съдийски сигнал, когато обаче, късметът се обърна на страната на домакините.

Марек Суши изравни в 90-ата минута, а още в следващата атака Марк Янко спечели трите точки за Базел.

Лудогорец посреща Базел на стадион „Васил Левски“ в решителен сблъсък на 23 ноември. Двата тима заемат последните две места в групата с равен брой точки – по една. Първият мач в Швейцария завърши без победител – 1:1.