Базел постигна дубъл над Лудогорец в груповата фаза на Младежката лига, като този път победи талантите на българския шампион с категоричното 6:0. Така головата разлика на „орлетата“ в турнира стигна до 0:18, като в следващия си мач възпитаниците на Атанас Димов ще се изправят срещу Ливърпул.

Базел-Лудогорец

източник: Gong.bg, Веско Вълчев

За разлика от предния мач срещу швейцарците, този път разградчани успяха да устискат цяло полувреме, без да допуснат гол, като дори удариха и греда. Въпреки че момчетата на Томас Хеберли имаха явно преимущество до почивката, че и след нея, но в 18-ата минута Томас Цвятков стреля мощно от дистанция, а ударът му облиза напречната греда.

Българите успяваха да спират успешно повечето атаки на Базел, който беше най-близо до попадението в 41-ата минута, когато Албиан Айети проби отляво и центрира за Николас Хунцикер, който обаче отблизо не намери очертанията на вратата.

След почивката домакините нанесоха много сериозен удар само в рамките на 6 минути. Първо в 51-ата минута Кани със страхотен пас прехвърли отбраната на Лудогорец и намери Албиан Айети, който плъзна топката покрай Емил Господинов за 1:0. Три минути по-късно капитанът на швейцарците Мануел Вебер отправи много остър шут от дистанция, който рикошира в защитник на „орлетата“ и стана невъзможен за отразяване от вратаря – 2:0. В 57-ата всичко като интрига приключи след грешка в отбрана за гостите, а Нефтали Манзамби прониза мрежата зад Господинов.

Четвърт час преди края последваха други два светкавични гола за Базел. Хунцикер се разписа след прецизен изстрел с глава, а в 76-ата Седрик Итен излезе сам срещу Господинов и го матира лесно. И в двата случая асистент на попаденията беше Арджент Кани.

Последният гол в двубоя падна в първата минута на добавеното време, като Манзамби се разписа отблизо, за да оформи крайното 6:0.

Ето и най-интересното от двубоя минута по минута:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

7' - Домакински натиск през първите минути на мача. Швейцарците са тимът, който владее повече топката.

13' - Жълт картон за Александър Георгиев, който спъна в гръб Албиан Айети.

17' - Първа по-опасна атака за Лудогорец. Денислав Александров напредна добре в наказателното поле отляво и центрира, а защитник на домакините блокира шута на Кристиан Китов.

18' - Пропуск за Лудогорец! Томас Цвятков шутира с левия крак от дистанция, но кълбото само облиза напречната греда.

22' - Капитанът на Базел Мануел Вебер стреля отдалеч, топката прелетя в аут.

34' - Албиан Айети шутира над стената от пряк свободен удар, но изпрати кълбото доста над целта.

38' - Жълт картон за Нефтали Манзамби, който фаулира много грубо Веселин Любомиров.

41'- Най-големият пропуск за Базел дотук! Албиан Айети се спусна отляво и центрира към Николас Хунцикер, който засече, ала от няколко метра стреля в аут.

2 минути добавено време към първото полувреме.

45' - Арджент Кани се озова на добра позиция само за да стреля силно и неточно в аут.

45+2' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - Томас Цвятков стреля от пряк свободен удар. Топката излезе в аут, без да притесни Андрес Цимерман.

50' - Добра атака на Лудогорец, но Денислав Александров не успя да засече успешно с глава центрирането, което дойде отляво.

51' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 1:0! Кани с много добър прехвърлящ пас намери Албиан Айети в наказателното поле, където нападателят се озова сам срещу вратаря и пусна топката покрай него.

54' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 2:0! Страхотен шут на Мануел Вебер от дистанция, който рикошира в защитник на Лудогорец и стана невъзможен за спасяване от Емил Господинов.

57' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 3:0! Защитник на Лудогорец допусна груба грешка и свали топката за Манзамби в наказателното поле, а крилото на домакините с лекота увеличи аванса на швейцарците.

62' - Двойна смяна в Базел - Седрик Итен вместо Албиан Айети и Шарл Пикел вместо капитана Мануел Вебер.

66' - Смяна в Лудогорец - Кристиан Джамов вместо Георги Кънчев.

74' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 4:0! Николас Хунцикер покачи резултата след прецизен изстрел с глава. Асистенцията е на Арджент Кани, който много добре центрира пред вратарското поле.

76' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 5:0! Кани записа трета асистенция в мача, като този път изведе резервата Седрик Итен сам срещу Господинов и нападателя реализира хладнокръвно.

77' - Последна смяна в Базел - Керо Ибердамай вместо Антонио Фишер.

81' - Смяна в Лудогорец - Преслав Петров вместо Венцислав Керчев.

90+1' - ГОЛ ЗА БАЗЕЛ - 6:0! Манзамби бележи за втори път в мача, като този път се разписа с изстрел от близко разстояние.