Отборът на България победи Италия с 4:2 в последен мач от група А на Европейското първенство по футзал за глухи, което се провежда в Арена Армеец.

Въпреки това, домакините не успяха да се класират за 1/4 –финалите, тъй като в другия мач от същата група Белгия се наложи над Франция с 6:4. Така българите ще продължат участието си за разпределение на местата от 9-то до 16-то.

Пламен Петков, Иво Бошнаков и Христо Петков през първата част и отново Пламен Петков от дузпа през второто полувреме бяха точни за българите.  Много силен мач на вратаря Ванко Недялков, който  с точните си намеси отчая италианците.

Червен картон от трикольорите получи Бошнаков, който ще пропусне следващия мач срещу Хърватия във вторник от 9 часа.