Отборите до 19 години на Лудогорец и Реал М изиграха своя мач от Младежката шампионска лига на столичния стадион „Георги Аспарухов“. Гостите от Мадрид спечелиха с 3:0 и по този начин дадоха класически урок на своите български съперници.

Хосуе бе намeрен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и с плътен изстрел в обратния ъгъл откри резултата в 20-ата минута за 0:1.

В 53-ата минута Карлос Ласо нахлу в наказателното поле на Лудогорец, възползвайки се от рикушет и търкулна топката в долния десен ъгъл на вратата на българския тим за 0:2.

Чудесна комбинация на Реал донесе и трети гол във вратата на Лудогорец в последната минута. Тогава Харпър изведе Ласо и той не сгреши за 0:3.

Лудогорец отстъпваше в по-дълги периоди от мача на своя съперник от именития мадридски гранд. На моменти "зелените" опитаха нелоши атаки, като бяха най-близко до гола в 31-ата минута, когато вратарят на Реал парира удар на откъсналия се сам Томас Цвятков.

Като цяло обаче Реал превъзхождаше и спечели логично.

Двубоят бе от втория кръг в групата. В първата си среща Лудогорец загуби като гост на Ливърпул с 0:4. В същото време Реал Мадрид спечели като домакин на Базел с 2:0.

Срещата проследихме минута по минута в Gong.bg.

Георги Иванов и Даниел Боримиров, както и много играчи на Левски, присъстваха на стадиона заедно с около 4000 зрители. На трибуните бяха дори четирима фенове от полския град Гданск, които ще гледат и двата мача между Лудогорец и Реал.

Минута по минута:

1` Начало на мача.

3` Първи удар към вратата на Реал, отправя го неточно и слабо Веселин Любомиров.

10` Слаб удар на Борха Санчес, без проблем за вратаря Емил Господинов.

11` Корнер за Реал, а след това неточен изстрел към вратата на Лудогорец.

15 ` Корнер за Лудогорец, след него вратарят лови.

20` ГОЛ ЗА РЕАЛ - 0:1! Хосуе е намерен непокрит в пеналта и с плътен шут открива резултата.

21` Веднага след това нов пропуск за Реал.

31` Чудесна  атака на Лудогорец, Томас Цвятков излиза сам срещу вратаря, но ударът му е париран от Оливерос.

32` Жълт картон за Веселин Любомиров.

41` Решителна намеса на Емил Господинов, с която предотвратява неприятности за Лудогорец при поредната испанска атака.

44` Фаул за Лудогорец, защитата на Реал изчиства в тъч.

45+2 КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО

46` НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

51` Денислав Александров отне една топка по лявото крило на лудогорската атака, но отправи слаб изстрел към вратата на Реал.

53` КАРЛОС ЛАСО ВКАРВА ЗА 0:2! След рикушет Ласо напредна и навлезе в пеналта на Лудогорец, след което търкулна топката в долния десен ъгъл на вратата.

57` Успоредно центриране на Ласо, но защитник на Лудогорец изби в корнер.

80` Преслав Антонов получи жълт картон за грубо влизане.

90` Трети гол за Реал - 0:3. Отлична комбинация на гостите, Харпър изведе Ласо и той не сгреши.