Отборът на Банкя се опъна на Локо Сф и дори поведе в резултата, преди да рухне с 1:8 в „Надежда“ в мач от 10-ия кръг на СРГ-север.

Чудеса от храброст сътвори 51-годишният вратар на Банкя Йосиф Иванов, играл преди 28 години именно в Локо Сф като резерва на Пламен Николов. Докато той се мяташе самоотвержено и спасяваше положение след положение, неговите съотборници направиха контра, при която вратарят на Локо Сф Витков извърши нарушение за дузпа, отсъдена от рефера Николай Йорданов. От бялата точка точен за изненадващото 0:1 беше Ивелин Спасов в 23-ата минута.

Крепостта на Йосиф Иванов удържа до 36-ата минута, а на полувремето Локо Сф се оттегли и с преднина от 2:1.

След почивката вратарят на Банкя продължи да пази чудесно, но момчетата пред него свършиха запаса от сили и Локо Сф вкара нови 6 гола за крайното 8:1. По два гола в мача за победителите вкараха Йордан Ризов и Калоян Бонев, а по един добавиха Сибил Карагьозов, Антон Славчев, Росен Йорданов и Григор Андреев.

Локо Сф е лидер с 9 победи ог 9 мача в групата, има 27 точки, а головата му разлика е 80-5. Последният есенен мач за първенство на локомотивци ще бъде в събота от 14 ч. като гости на Вихър в Требич.

ЛОКО СФ – БАНКЯ 8:1

0:1 Ивелин Спасов 23-дузпа, 1:1 Калоян Бонев 36, 2:1 Сибил Карагьозов 39, 3:1 Антон Славчев 57, 4:1 Росен Йорданов 61, 5:1 Йордан Ризов 64, 6:1 Йордан Ризов 76, 7:1 Григор Андреев 84, 8:1 Калоян Бонев 87

СТАДИОН: „Локомотив“ - 250 зрители

СЪДИЯ: Николай Йорданов

ЛОКО СФ: Витков, Христов /80-Пунев/, Славчев, Савич /80-Узунов/, Вакадинов, Ризов /88-Петров/, Мидилев /73-Нгуен/, Карагьозов /68-Андреев/, Ангелов, Бонев, Йорданов. Старши треньор - Антон Велков

БАНКЯ: Иванов, Лазаров, Богданов, Ботев /46-Грандоков/, Андреев, Дръндев /65-Стефанов/, Капитански, Спасов, Христов, Ангелов, Койов. Старши треньор - Живко Пъшев.