Отборът на Берое до 21 г. загуби гостуването си на лидера в Младежката група Литекс в Ловеч с 0:2. И двете попадения паднаха през първата част и бяха дело на Мартин Митов и Ангел Здравчев.

През първата част двата отбора изнесоха много добър двубой, с редица положения пред двете врати.

В 5-ата минута Венци Иванов бе изведен зад отбраната от Димитър Трайков, навлезе в наказателното поле сам срещу стража на „Литекс“ и пусна топката покрай него, но ударът му премина на сантиметри от левия стълб на вратата.

Домакините стигнаха до попадение в 23-та минута. Ивайлов центрира в наказателното поле след фаул, а Митов засече с глава в мрежата зад Михайлов за 1:0.

Три минути по-късно Венци Иванов отново бе изведен от Трайков на стрелкова позиция, но вратарят на домакините отново спаси шутът на нападателя.

В 29-ата минута след многоходова акция за „Литекс“ Минчев шутира от границата на наказателното поле, но топката премина опасно над вратата.

Пет минути след това при идентична ситуация Ангел Здравчев намери долния десен ъгъл на вратата с удар от раницата на накзателното поле и покачи на 2:0

В 45-ата минута на първата част Димитър Трайков получи топката с дълъг пас в наказателното поле, пребори се с бранител и стреля от точката на дузпата. Ударът му обаче бе спасен отново от Орлинов.

През второто полувреме играта бе предимно в центъра на терена и с редица единоборства, като чистите голови положения бяха значително по-малко.

В 48-ата минута Реян Даскалов стреля от дъгата на наказателното, но Михайлов спаси.

Три минути след това Здравчев засече отблизо центрирана топка, но стражът на гостите отново прояви добър рефлекс и улови.

Литекс U21 : 1. Марин Орлинов, 2. Ивелин Аладжов, 3. Силвестър Дочев, 15. Мартин Митов, 5. Емил Грозев (к), 11. Динко Митрев, (75′ -6. Йоан Петров), 18. Александър Георгиев (81′-14. Стефан Неделчев),  8. Реян Димитров, 9. Георги Минчев, 10. Чавдар Ивайлов, 17. Ангел Здравчев

Берое U21: 1. Михаил Михайлов, 15. Денислав Димитров, 2. Михаел Ковачев, 80. Диян Динев (к), 6. Борислав Желязков, 4. Пейчо Енчев (61′-91. Жюлиен Бенков), 7. Кирил Личев, 88. Димитър Трайков, 92. Емин Ахмед, 77. Никола Грозданов (70′  17. Даниел Стефанов), 10. Венцислав Иванов (57′-11. Димитър Видев)