В срещи от редовния сезон в Националната баскетболна лига на  САЩ и Канада се получиха следните резултати:

Ню Орлиънс - Орландо - 101:84

Сан Антонио - Далас - 101:100

ЛА Лейкърс - Хюстън - 90:108

Тони Паркър отбеляза 23 точки, включително важна тройка в  края, а Сан Антонио започна с победа защитата на титлата си в  НБА. Шампионите победиха със 101:100 точки Далас.  Ману Джинобили добави 20 точки, а Тим Дънкан завърши с 14  точки и 13 борби.

Това беше негов 14-и "дабъл-дабъл" в мач от  първия кръг, което е рекорд за баскетболист в историята на НБА. Монта Елис вкара 26 точки за Далас, Дирк Новицки записа 18  точки, а Девин Харис реализира 17 точки. Тони Паркър изведе домакините напред с тройка 67 секунди  преди края и това се оказа последният кош. След това Чандлър  Парсънс пропусна от далечна дистанция за Далас.

Преди мача се състоя церемония, на която играчите на Сан  Антонио показаха шампионските си пръстени. Хюстън победи като гост Лос Анджелис Лейкърс със 108:90  точки. Джеймс Хардън завърши с 32 точки за победителите, а Дуайт  Хауард добави 13 точки и 11 борби. "Ракетите" водеха със 17 точки на полувремето. Коби Брайънт вкара 19 точки в първия си мач от декември  миналата година насам.

Срещата ще се запомни с тежката контузия, която получи  Джулиъс Рандъл от тима на "езерняците" в последната четвърт. Той беше изнесен на носилка.  Според медиите 19-годишният Рандъл е с фрактура на десния  крак и вероятно ще пропусне сезона. Освен това по време на мача двамата бивши съотборници в Лос  Анджелис Кобе Брайънт и Дуайт Хауърд се скараха, за което  получиха технически нарушения.

Ню Орлиънс победи гостуващия Орландо със 101:84 точки. Антони Дейвис завърши с 26 точки, 17 борби и цели 9 чадъра  за домакините, а Райън Андерсън вкара 22 точки. Турчинът Йомер  Ашък изигра силен мач и се отличи с 14 точки, 17 борби и 5  чадъра. За гостите Тобиас Харис вкара 25 точки, а Никола Вучевич  добави 15 точки и 23 борби./БТА