Два от лидерите в дивизиите на Запад- Мемфис и Портланд,  претърпяха поражения в поредния кръг на първенствто на НБА,  докато изненадващият водач в конференцията Голдън Стейт се  наложи със 128:108 над Сакраменто Кингс.

Клей Томпсън вкара 25 точки, а Стивън Къри добави 12 и  подаде 11 асистенции за успеха на Уориърс, които имат 23 победи  от 26 мача. Голдън Стейт е и едноличен лидер в цялата Лига към  момента, а този старт е най-силен в цялата история на клуба. Фестъс Езъли добави за успеха рекордните в кариерата си 15  точки и взе 6 борби на мястото на контузения титулярен център  Андрю Богът.

За гостите ДаМаркъс Къзънс завърши с 22 точки и 8  борби, а Дарън Колисън остана със 17. Мемфис отстъпи на собствен терен на Юта с 91:97 с 23 точки  на Алек Бъркс за победителите. Гризлис инкасираха трета поредна  загуба, но това не ги сваля от 1-ата позиция в Югозападната  дивизия с 21 победи и 7 загуби.

За Джазмените, които спечелиха едва 9-а победа от 29 мача,  Гордън Хейуърд добави 21 точки, Дерик Фейвърс пък наниза 15. За  техния отбор това е и трета победа в последните четири мача, а  решителна се оказа успеваемостта от наказателната линия- 10 от  10 в последните минути на мача. Руди Гобърт вкара само 2 точки,  но в защита свърши невероятна работа с 16 борби.

За домакините от щата Тенеси Майк Конли вкара 28 точки,  включително две тройки в последните пет минути, поддържайки  отбора в битка за равенството. Портланд, който е начело в Северозападната дивизия с 22/7,  отстъпи при гостуването си на Хюстън с 95:110. Джеймс Хардън се  отличи за домакините с рекордните за сезона 44 точки, докато  лидерът на Трейлблейзърс ЛаМаркъс Олдридж не игра днес заради  възпаление на дихателните пътища и те инкасираха първа загуба в  последните си шест мача.

В негово отсъствие Деймиън Лилард с 18 и Си Джей Маккалъм  със 17 бяха най-резултатни. Хардън пък вкара 31 от всичките си  точки в първото полувреме, когато гостите водеха с 8 точки. За  него това е трети мач с над 40 точки през сезона. В дерби на върха на Изток Чикаго надви на собствен терен  Торонто със 129:120 и записа 18-а победа в 27 мача, с която  оглавява Централната дивизия. Торонто остава начело в цялата  Конференция с баланс 22/7. Дерик Роуз завърши с 29 точки, Джими Бътлър с 27 и 11 борби  бяха водещите фигури на Биковете, които сложиха край на серията  от шест поредни успеха.

Чикаго направи и клубен рекорд с 49  точки за една четвърт- последната, като Роуз вкара 15 от тях.  Роуз и Тадж Гибсън пък се завърнаха след пропуснати два мача  заради травми. За канадския отбор Кайл Лоури с 34 точки и Йонас Валанчюнас  с 20 бяха най-точни при стрелбите. 35 асистенции, а Сан Антонио срази Клипърс със 125:118. Той  вкара иначе 26 точки, а отборът регистрира забележителните 64  процента при стрелбите от всички дистанции.

Тим Дънкан се записа с 21 точки и 12 борби, Борис Диав с 23, а Ману Джинобили с 19  точки и 10 асистенции. За гостите от Лос Анджелис, които са 2-и  в Тихоокеанската дивизия с 19 победи и 9 поражения, Крис Пол се  отличи с 25 точки и 9 подавания. Блейк Грифин и Джей Джей Редик  пък вкараха съответно 22 и 21 точки.