Кевин Лав остана само на 3 точки от рекорда за най-много точки в рамките на една четвърт, след като реализира 34 през първата част на мача с Портланд. Крилото на Кливланд завърши с общо 40 срещата, а "кавалерите" спечелиха със 137:125 като домакин. Лав започна по възможно най-добрия начин срещата, като още в откриващите 12 минути реализира 8 пъти от тройката, за да постави рекорд в НБА за най-много точки в рамките на първата четвърт на един мач.

Бившият играч на Минесота остана само на 3 точки от постижението на Клей Томпсън, който преди два сезона вкара 37 точки в третата част на двубоя със Сакраменто. Освен Лав много силен мач за Кливланд направи и лидерът на тима ЛеБрон Джеймс, който завърши с "трипъл-дабъл" от 31 точки, 10 борби и 13 асистенции. Кайри Ървинг прибави 20 точки за успеха, а с 14 от пейката се отчете Ченинг Фрай. За Портланд 40 точки вкара гардът Деймиан Лилард, Мейсън Плъмли завърши с 19, а 17 отбеляза Еван Търнър. Отборът на Голдън Стейт записа рекордните в историята на клуба 47 асистенции при победата със 149:106 над младия отбор на Лос Анджелис Лейкърс.

"Войните" отбелязаха 80 точки само през първото полувреме, а авансът им растеше непрекъснато до края на мача, за да достигне до внушителните 43 в края му. Стеф Къри вкара 31 точки за победителите, Кевин Дюрант добави 28, Клей Томпсън завърши с 26, а резервата Иън Кларк приключи с 21. За Лейкърс по 15 точки отбелязаха Лу Уилямс, Джордан Кларксън и новобранецът Брендън Инграм. Антъни Дейвис вкара 45 точки, а Ню Орлиънс записа четвърта поредна победа, след като надигра като домакин Минесота със 117:96. Домакините предрешиха изхода на двубоя след 36:18 в третата част. Терънс Джоунс добави 17 точки за успеха на Ню Орлиънс, докато Етуан Мур завър с 12.

За Минесота Зак Лавийн вкара 26 точки, но много слаб мач изиграха звездите на тима Андрю Уигинс и Карл-Антъни Таунс, които завършиха с 13 и 9 точки съответно. Уигинс показа и отчайваща стрелба, като отбеляза при едва два от 19-те си изстрела към коша на Ню Орлиънс. Водачът в Западната конференция на НБА Лос Анджелис Клипърс постигна 14-а победа от началото на сезона, след като се наложи с категоричното 124:104 над Далас като гост. Домакините започнаха по-добре срещата и в началните минути имаха аванс от 8 точки, който обаче бе бързо стопен още преди края на първата четвърт. До края авансът на гостите от Клипърс продължаваше да расте, като почти през цялото време се движеше около 30 точки. Резервата Остин Ривърс бе най-резултатен с 22 точки, а Крис Пол добави 18 за успеха. Центровете Диандре Джордан и Морийс Спейтс добавиха по още 16 точки за Клипърс. За Далас с 22 точки завърши Харисън Барнс, а завърналият се на терена след продължително лечение на контузия Дирк Новицки завърши с 10 точки./БТА