Минесота Тимбъруулвс навакса изоставане от рекордните за сезона 21 точки, за да постигне победа с 99:94 над домакина Чикаго Булс в мач от поредния кръг в НБА. По този начин "горските вълци" сложиха край на серията си от 4 поредни поражения.

Гостите изоставаха през цялото първо полувреме и през голяма част от второто, но водени от младите си звезди Зак Лавийн, Андрю Уигинс и Карл-Антъни Таунс стигнаха до запомнящ се обрат. Лавийн бе най-полезен за Минесота с 24 точки, а 23 прибави Уигинс. За Чикаго с 27 точки завърши Джими Бътлър. Шампионът Кливланд постигна очакван успех над Мемфис със 103:86 като домакин.

"Кавалерите" изиграха много силно първо полувреме, което спечелиха с 15 точки разлика. Това им позволи да контролират мача и спокойно да го затворят. Кевин Лав вкара 29 точки и взе 13 борби за Кливланд, а а ЛеБрон Джеймс и Джей Ар Смит добавиха по 23 точки за победителите. За Мемфис, който бе без контузените Майк Конли и Чандлър Парсънс, както и без получилия почивка Марк Гасол, ветеранът Зак Рандолф отбеляза 18 точки.

Голдън Стейт Уориърс постигна трудна победа като гост със 113:109 над Ню Орлиънс в друг мач от тази нощ. Стеф Къри бе най-резултатен за "войните", като реализира 30 точки. Кевин Дюрант добави още 27 за победителите, а Дреймонд Грийн регистрира "тропъл-дабъл" от 12 точки, 12 борби и 10 асистенции. За Ню Орлиънс 28 точки отбеляза Антъни Дейвис, докато резервата Лангстън Галоуей приключи с 20.