Шампионът в НБА Голдън Стейт стана първият отбор в историята, който печели 33 от първите си 35 мача в редовния сезон, след като се наложи като гост над Лос Анджелис Лейкърс със 109:88. Клей Томпсън бе над всички за победителите. Гардът реализира 36 точки, като цели 22 от тях дойдоха още в първата четвърт. 17 точки за успеха добави Стеф Къри, а резервата Морис Спейтс приключи с 12. Неприятната новина за гостите от Оукланд бе контузията, която получи Къри в края на третата част.

Носителят на приза за "Най-полезен играч" получи удар в левия крак и въобще не влезе в игра в последните 12 минути. Именно заради травма на същото място Къри пропусна два от предходните четири мача на Голдън Стейт. За Лейкърс най-полезен с 23 точки бе Джордан Кларксън, а Коби Брайънт не взе участие в срещата заради травма в рамото.

Тройка със сирената на Дерон Уилямс донесе драматична победа на Далас като домакин над Сакраменто със 117:116 след две продължения. Уилямс получи топката от Девин Харис в левия ъгъл на игрището при оставащи 2,3 секунди до края, успя да финтира защитника си Руди Гей и да изпрати топката в коша на Сакраменто. По този начин Далас записа 22-ри пореден домакински успех над същия съперник. Най-резултатен за тексасците бе Уилямс с 25 точки. 23 добави Дирк Новицки, а Уесли Матюс приключи с 20 за победителите. За Сакраменто Демаркъс Казънс вкара 35 точки, а Руди Гей реализира 31.

Отборът на Ню Йорк стана първият през този сезон, който успява да изравни броя си победи от предходния, след като се наложи над Атланта като гост със 107:101, а успехът бе под номер 17 в едва 36-ия мач на тима през сезона. За сравнение, през миналата кампания играчите на Дерек Фишер постигнаха същия брой успехи за 82 двубоя. Кармело Антъни и Арън Афлало бяха най-резултатни за Ню Йорк с по 23 точки, а новобранецът Кристапс Порзингис приключи със 17. За Атланта Пол Милсап вкара 19, а Джеф Тийг остана с 15. В последния мач от тази нощ Чикаго победи у дома Милуоки със 117:106 след 32 точки на Джими Бътлър и 26 на Пау Гасол./БТА