Баскетболистите на Ню Йорк Никс удължиха мизерията на Филаделфия, след като победиха 91:83 в среща от редовния сезон в НБА. Кармело Антъни отбеляза 25 точки, а Амаре Студамайър добави 16 плюс 11 борби за домакините.

Така беше затвърден уникално слабият старт на "Севънтисиксърс" този сезон. Филаделфия продължава да ниже поражение след поражение, допускайки 13-а поредна загуба. Отборът все още няма  успех в кампанията и е първият, който губи първите си 13 двубоя  от сезон 2009/2010, когато Бруклин записа 18 поредни поражения.

Филаделфия е близо до клубния си антирекорд от 15 поредни  загуби от сезон 1972/1973. Тогава тимът записва едва 9 победи и  73 загуби, най-слабото постижение в 82 мача в историята на НБА.

Иначе испанецът Хосе Калдерон направи дебют за Никс и за 21 минути записа три  точки, три борби, три асистенции плюс две отнети топки, но загатна, че занапред го чакат по-добри дни в Лигата на извънземните.

В друг мач от тази нощ, Джералд Грийн се отличи с 23 точки при победата на Финикс  със 106:83 като гост на Индиана. Маркиф Морис добави 13 точки за Финикс, а Горан Драгич завърши с 11 точки. Айзеа Томас приключи с 16 точки за "Слънцата". Родни Стъки беше най-полезен за Индиана с 14 точки.

Финалистът от миналия сезон Маями победи Орландо с 99:92 след рекордните за сезона 32  точки за Крис Бош. С два наказателни удара Бош даде аванс на Маями със 79:77 6:45 минути преди сирената, а след това гостите направиха серия  от 14:4.

Смятаният за един от фаворитите този сезон Кливланд продължава да лъкатуши в изявите си. Кавалиърс загубиха от Торонто с 93:110 точки, а за победителите рекорд в кариерата си записа Лу Уилямс, който вкара 36 точки.

"Раптърс" преодоляха пасив от 18 точки - 8:26 в началото, за да  стигне до успеха и да бъде нанесено четвърто поредно поражение на "Кавалерите". Кайл Лоури добави 23 точки, а ДеМар ДеРоузън наниза 20 точки за триумфа на Торонто. Кевин Лав се отличи с 23 точки, Кайри Ървинг записа 21, а  Леброн Джеймс остана с 15 точки за Кливланд.

Вашингтон победи Милуоки със 111:100 точки, след 25 точки на Пол Пиърс и 19 точки на Джон Уол, но по-интересно беше в мача на шампионите. Там Тони Паркър реализира 22 точки при успеха на Сан  Антонио над Бруклин с 99:87 точки.

В другите срещи Хюстън Рокетс победи Далас Маверикс с 95:92, Сакраменто Кингс се  наложи над Минесота Тимбъруулвс със 113:101, а Ню Орлиънс Хотнетс спечели като гост срещу Юта Джаз със 106:94 точки.