Отборът на българския баскетболист Павел Маринов Динамо Букурещ започна с важен успех сезона в първа лига на румънското първенство. В мач от първия кръг Динамо победи като гост бившия тим надруг българин Христо Николов - Клуж със 79:78,след силно включване на Маринов, който е и капитан на състава. В следващия кръг на 9-ти октомври Динамо посреща у дома Турбо Муреш, съобщи bgbasket.com.

Тимът на Динамо, който е воден от Александър Тодоров започна силно и поведе с 18:9, а до края на първата част Клуж намали изоставането си до 1 точка при 20:21. Динамо запази аванс и през втория период, но разликата се запази малка. Гостите запазиха водачество и през второто полувреме.

Минути преди края разликата падна до 3 точки, но мощна забивка  на Павел Маринов отново вдигна преднина на Динамо. Клуж обаче остана близо до съперника си и след кош на Адамович 30 секунди преди края разликата падна само до 1 при 78-79. До края обаче, тимът на българина удържа успеха.

Павел Маринов записа 11 точки, 4 борби, 1 открадната, 1 асистенция и 1 блок като имаше и силни изяви за победата в последните минути. Най-резултатен бе Каролис Бабкаускас с 19 точки, а бившият играч на Балкан Ноа Далман реалиира  13 точки.