Баскетболният Барселона спечели инфарктна победа в 11-я кръг на испанската Лига Ендеса, надвивайки над Гран Канария със 79:78 точки. Успехът дойде с два точни наказателни удара на американския гард на Барса Тайръс Райс, който бе фаулиран секунда преди края.

Преди това, при оставащи 4 секунди до финалната сирена каталунците допуснаха Гран Канария да поведе със 78:77 точки.

Българинът Александър Везенков изигра нов добър мач за Барселона, като за 25 минути на терена реализира 10 точки и добави 3 борби и 4 асистенции. Най-резултатен за домакините бе Стратос Перпероглу с 16 точки.

За Гран Канария Анжейс Пасечникс се отчете с 18 точки и 5 борби.

Двубоят бе много оспорван, като Барселона водеше на почивката с 43:39 точки, до след по-слаба трета част изоставаше с 54:59 точки преди последните 10 минути.

С успеха Барса държи второто място във временното класиране в Испания с 8 победи и 2 поражения, а лидер е Реал Мадрид с актив 9:1.

В следващия си двубой Везенков и комапния гостуват на Анадолу Ефес на 9-и декември в мач от Евролигата, а на 11-и са гости на Андора в Лига Ендеса.