Френският тим Елан Шалон победи гостуващия Канту (Италия) с 89:78 (22:21, 20:12, 25:28, 22:17) точки в третия си мач от група "R" на втората фаза на европейския клубен турнир за Купата на ФИБА Европа.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 20:48 минути като резерва за Шалон и се отличи с 11 точки, 6 борби и 2 асистенции. Елан Шалон е начело в класирането в групата с три победи в три мача.

Отборът на Баиа Бланка, с българина Павел Иванов в състава си, загуби като гост на Феро със 73:85 (20:16, 18:20, 12:23, 23:26) точки в среща от първенството на Аржентина по баскетбол за мъже. Иванов записа 3 точки и 1 борба за 3:32 минути като титуляр.

Баиа е на пето място в подреждането на южната конференция с 13 победи и 13 загуби./БТА