Казерта, с Деян Иванов, загуби като гост на Емпорио Армани Милано със 71:78 точки в мач от десетия кръг на италианското първенство.

Иванов игра 27 минути като титуляр и се отличи със 7 точки и 4 борби. Казерта е на последно място в класирането без спечелен мач от общо десет от началото на сезона.

Шампионът Гюсинг, с българина Александър Янев в състава си, загуби като гост на Аркадия с 83:93 (18:27, 19:25, 25:18, 21:23) точки в среща от 16-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Австрия.

Янев беше титуляр и завърши с 10 точки, 5 борби, 1 асистенция за 27:42 минути. Другият българин Чавдар Костов не участва в срещата поради контузия. Гюсинг е на пето място в класирането с десет победи и шест загуби. Елан Шалон загуби от гостуващия Страсбург с 52:56 точки в мач от 12-ия кръг на френския шампионат.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра само 8 минути като резерва за домакините и записа 3 точки, 1 борба, 1 асистенция и 2 отнети топки. Елан Шалон е на седмо място в подреждането с шест успеха и шест поражения.

В женското първенство на Франция Шарлевил, с Екатерина Димитрова, победи Кале с 68:64 точки в 11-ия кръг. 182-сантиметровият гард беше в игра 17 минути и се отчете с с 3 точки, 5 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка. Тимът на Шарлевил има 5 успеха и 6 поражения и е на осмо място в класирането./БТА