Баскетболният състав на Барселона постигна изразителен успех с 82:66 над Олимпиакос в мач от Топ 16 на Евролигата.

Българският баскетболист Александър Везенков не се появи в игра за каталунците, които записаха четвърта победа и вече заемат 4-о място в класирането на Група F. След пет поражения Олипиакос е на 7-о място.

Срещата започна сравнително равностойно, като след първата част резултатът бе равен – 19:19. Решителни за крайния изход на двубоя се оказаха втората и третата част, в които каталунците имаха подчертано превъзходство и се наложиха съответно с 26:12 и 26:16.

В заключителната четвърт гръцкият състав успя да поведе и да затвори частта при 19:11.

За домакините най-резултатен бе Стратос Перпероглу с 16 точки и 6 борби, докато за Олимпиакос Даниел Хакет записа 16 точки.