Рилски спортист допусна четвърта загуба в група "N" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха като гост на Комарно (Словакия) със 77:88 точки.

Така те приключват участието си в турнира. Тимът от Самоков завършва на трето място в класирането с две победи и четири поражения. За домакините това беше първи успех в турнира след пет загуби.

През първата част играта беше равностойна. С тройка на Йордан Бозов Рилски спортист спечели първите 10 минути с 22:20. Във втората част българите поведоха с 33:24, но с тройка на Ян Кратохвил домакините направиха обрат 36:35. След 39:39 играчите на Комарно вкараха три поредни тройки и на почивката имаха аванс от 48:39. Домакините завършиха двубоя с 14 тройки.

Отборът на Комарно започна второто полувреме със серия от 6:0 и поведоха с 15 точки разлика при 54:39. Самоковци направиха 7:0 в началото на последната четвърт и намалиха пасива си до 6 точки при 65:71. Домакините обаче отговориха с 8 безответни точки.

В края на двубоя две поредни тройки за българския тим вкараха Веселин Веселинов и Златин Георгиев за 73:79 3:51 минути преди сирената. Роман Видо реализира тройка за 88:75, след което Търнър вкара кош за крайното 88:77.

За Рилски спортист най-резултатен беше Франк Търнър с 16 точки и 6 асистенции, а 14 точки добави Златин Георгиев. Антъни Гуджино завърши с 12 точки и 7 борби. За домакините се отличи Айзея Юмипиг с 18 точки и 11 асистенции. Бабатунде Алауоя добави 17 точки и 8 борби. /БТА