Рилски спортист отпадна в квалификациите за баскетбоната Шампионска лига, след като допусна втора загуба от беларуския Цмоки.

В Минск играчите на Людмил Хаджисотиров отстъпиха с 64:74 и след 58:72 преди два дни в Самоков ще трябва да продължат участието си в по-слабия турнир за Купата на ФИБА.

Срещатата в столицата на Беларус започна по-добре за Рилски спортист и българският тим имаше аванс от 2 точки след първите 10 минути при 19:17.

Втората четвърт обаче показа превъзходството на Цмоки и след и след 23:9 всичко в мача бе решено.

До края на срещата Рилски спортист единствено успя да направи загубата си малко по-почетна.

Най-резултатен за самоковския тим бе ветеранът Йордан Бозов със 17 точки, а Ненад Делич добави 12.

За Цмоки Джъстин Грей реализира 19 точки.

В купата на ФИБА Рилски спортист ще играе в група "Н" заедно с отборите на Eнисей Красноярск (Русия), Сигал Прищина (Косово) и победителя от двойката Демир Иншаат (Турция) и Муреш (Румъния).

Цмоки Минск (Беларус) - Рилски спортист (България) - 74:64 (17:19, 23:9, 11:18, 23:18)
състав на Рилски спортист: Келвин Паркър 8, Йордан Бозов 17, Златин Георгиев 2, Евън Бройнсма 8, Ненад Делич 12 (Адриян Секулов 3, Душан Цветкович 4, Николай Стоянов 6, Дарин Иванов 2, Джеръл Симънс 2, Денислав Вутев 0)/БТА