Рилски спортист (Самоков) допусна първа загуба в група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже, след като в петия кръг отстъпи като гост на Куманово 2009 (Македония) с 82:89 точки.

Двата отбора делят първото място в групата с по три победи и едно поражение.

Българският тим започна отлично мача и поведе с 14:8, но в края на частта домакините стигнаха до обрат 24:20. През вторите 10 минути македонските баскетболисти доминираха и записаха преднина от 41:24, а на почивката имаха аванс от 46:34.

В края на третата част след тройка на Йордан Бозов Рилски спортист намали пасива си на 65:66, но в ответната атака за Куманово 2009 Мариян Янески върна тройката.

Гостите бяха близо до обрат в началните пет минути на последната четвърт, но домакините направиха серия от 13:7 и стигнаха до успеха.
За Рилски спортист Антъни Гуджино завърши с 20 точки и 5 борби, Джулиън Норфлийт добави 19 точки, Йордан Бозов реализира 16 точки, Върнън Тейлър вкара 12 точки.

Александър Костовски беше най-резултатен за Куманово с 29 точки и 6 асистенции. Саша Аврамович добави 24 точки.

Рилски спортист гостува на 9-и декември на Сутиеска (Черна гора) в мач от шестия кръг в Балканската лига./БТА