Серхио Юл вкара победен кош 1.2 секунди преди сирената за драматичната победа на Реал Мадрид със 76:75 (19:16, 16:15, 20:25, 21:19) над Уникс Казан като гост в среща от баскетболната Евролига.

С това испанците останаха непобедени в своя поток, като два успеха има и Анадолу Истанбул.

Кийт Лангфорд отбеляза 23 точки за отбора от Русия, който поведе едва в последната четвъртина, но финалните три минути принадлежаха изцяло на гостите от Мадрид. Густаво Айон, който завърши мача с 10 точки, върна Реал в играта, а Юл вкара кош за крайното 76:75. С това испанците останаха непобедени след втория кръг и са равни с Анадолу Истанбул, след като турците победиха Динамо Сасари с 82:75 (24:16, 23:24, 16:16, 19:19) в гостуване в Италия.

Жалгирис Каунас спечели първата си победа в група "А" на Евролигата, след като разби Нижни Новгород с 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21). Късно в третата част литовците дори водеха с 35 точки разлика, след като цели шестима играчи на домакините бяха с двуцифрен актив.

Олимпиакос също е с баланс от 2:0 победи в Евролигата. Гърците победиха с 63:57 (17:10, 13:16, 18:19, 15:12) гостуващия Лаборал Куча и останаха единственият отбор от група "D", който няма загуба. Мат Лойески се отчете с 15 точки и 4 откраднати топки срещу испанците./БТА