Отборът на Левски 2014 допусна пета поредна загуба в баскетболната Балканската лига, след като отстъпи като домакин пред Пея (Косово) с 66:90 точки в мач от група Б на турнира. Състезателите на треньора Николай Господинов са на четвърто място в класирането в групата с две победи и пет поражения. "Сините" ще участва в квалификационния турнир на надпреварата.

След успеха Пея излезе начело в подреждането с 6-1.

Гостите започнаха мача със серия от 11:0 и до края на двубоя водеха убедително. Отборът на Пея имаше аванс от 44:28 на почивката, а най-голямата преднина в двубоя беше 25 точки на няколко пъти в началото на последната четвърт.

Най-резултатен за Левски 2014 беше Ангел Пейчинов с 14 точки, а с 13 точки се отчете Евгени Хаджирусев. Капитанът на тима Алекс Симеонов не игра в срещата поради контузия.

За гостите Дрильон Хайризи реализира 25 точки.

В последния си мач от груповата фаза на турнира Левски 2014 е домакин на Теодо (Черна гора) на 20 януари.

Левски 2014 - Пея (Косово) - 66:90 (6:24, 22:20, 18:22, 20:24)
състав на Левски: Йордан Минчев 2, Станислав Славейков 7, Ангел Пейчинов 14, Крум Дойчинов 9, Евгени Хаджирусев 13 (Спас Николов 4, Лъчезар Димитров 2, Владиян Аврамов 1, Милен Захариев 0, Иван Алипиев 0, Венцислав Петков 5, Ивко Ивков 9) /БТА