Берое спечели с 58:52 (17:14, 11:15, 20:18, 10:5) срещу домакина Плей Оф Сараево в мач от третия кръг в група "А" на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Така старозагорки останаха на върха на класирането с пълен актив от 6 точки.

Гостенките започнаха силно мача и поведоха 15:3, но в началото на втората четвърт босненките изравниха при 19:19.

Малко след почивката домакините дръпнаха с 38:31, но след серия от 9:2 точки българките обърнаха до 48:47 преди последните 10 минути.

Берое направи серия от 10:1 точки на старта на последната четвърт и това се оказа решаващо за успеха.

Моник Рийд беше най-добра за победителките с 16 точки и 15 борби, а Джазмин Пъркинс добави 13 точки и 9 борби.

За Сараево с 18 точки се отличи капитанката Анджела Делич.

Монтана от своя страна допусна първа загуба в Адриатическата лига. В мач от третия кръг в група "Б" възпитаничките на Стефан Михайлов претърпяха поражение при гостуването си на Будучност (Черна гора) с 46:67 (12:16, 8:18, 14:22, 12:11).

Българките бяха равностойни до началото на втората четвърт, след което домакините направиха серия от 10 безответни точки, за да поведат с 27:15 и да поемат контрола върху срещата.

В средата на третата четвърт разликата за първи път достигна 20 точки за Будучност при 45:25 и това окончателно предреши двубоя.

С успеха черногорките са лидерки в класирането с пълен актив от 6 точки, а Монтана дели второто място с 5 точки.

Виктория Стойчева беше най-резултатна за българките с 12 точки, а капитанката Шаръл Алън завърши с 8 точки и 8 борби.

Тамара Капор се отличи със 17 точки за победителките. Кристина Топузович пък се отличи с 11 точкии 14 борби./БТА