Защитаващият трофея си отбор на Черно море Порт Варна отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Варненци отстъпиха пред домакина на финалите на надпреварата Балкан (Ботевград) с 80:105 (22:23, 22:28, 25:25, 11:29) точки.

На полуфиналите Балкан ще срещне Лукойл Академик, който по-рано днес отстрани Левски 2014 с 88:72 точки.

Отборът на Черно море пристигна в Ботевград само с 10 баскетболисти. Тимът беше пред разпадане заради сериозни финансови проблеми, но реши да участва в турнира.

Домакините от Балкан стигнаха до убедителния успех след изключително силна последна четвърт, която спечелиха с 29:11 точки.

Двата отбора изиграха равностойни 30 минути, въпреки че играчите от Ботевград водеха в резултата. Те имаха аванс от 51:44 на почивката.

Отборът на Балкан записа аванс от 96:72 в 35-а минута и спокойно доигра срещата.

Мартин Маринов се отличи с 27 точки за победителите, а по 18 точки добавиха Мартин Дурчев и Марко Бъркич.

Ангел Нацкин вкара 21 точки за варненци, а с по 18 точки завършиха Станислав Цонков и Симеон Илиев./БТА