Труден успех постигна Левски в третата си контролна среща преди старта на сезона.

„Сините“ се наложиха със 76:69 над скопския Карпош Соколи, в зала „Универсиада“.

Програмата за проверките на шампионите включва още среща с Прищина в четвъртък, отново на свой терен, и двубой с Ямбол, с който ще приключи подготовката.

Във втора поредна среща Левски игра без Николай Върбанов, който продължава да лекува травма в глезена. Павел Иванов също игра малко, след като на полувремето се наложи да му бъде залепена сцепената вежда над лявото око.

Отново Милян Пупович бе най-резултатен за „сините“ с 19 точки, плюс осем борби. По девет точки добавиха Павлин Иванов, Христо Захариев и Димитър Димитров.

Влатко Георгиевски бе най-точен от състава на македонците с 18 точки.

Само 10 дни остават до първия официален мач на Левски за сезона, и дебюта на българския шампион в Адриатическата лига – гостуването на Цървена звезда. Срещата бе насрочена за зала „Пионир“ в Белград.

източник: Gong.bg