Рилски спортист спечели финала на турнира в Куманово след като надигра с 100-94 Фени Индустри, а в предишният мач удари шампиона на Македония МЗТ Скопие.

Фени започна доста по-добре във финала и с по-добра мотивация поведе с 29-24 след първата десетка. Добро оръжие се оказаха бързите контраатаки на отбора, воден от бившият плеймекър на Рилецо Димитър Караджовски.

Македонците продължиха доста ударно и до полувремето, за разлика от 52-42 на почивката.

Разборът в съблекалните даде разултат и играчите на Рилецо излязоха преобразени, за 2 минути намалиха разликата на 4 точки, след това изравниха и поведоха след края на третата част.

В последната част самоковци дори дръпнаха с 10 точки , и само некоректно съдийство и две грешки в заключителните секунди вкараха малко интрига и уваличиха шанса на Фени, да гони поне продължение.

Дарин Иванов обаче хладнокръвно отбеляза всичките шест наказателни удари и отказа противника, правейки Рилски спортист притежател на още един приятен спомен от Куманово.