Нефтохимик 2010 Бургас нанесе втора загуба за сезона на шампиона Дунав 8806 (Русе). В среща от втория кръг на Националната баскетболна лига баскетболистките от Бургас спечелиха с 69:66 (25:16, 19:16, 11:13, 14:21) точки. Домакините водеха почти през целия мач.

Девет минути преди сирената те имаха аванс от 57:45, но позволиха на съперника да направи успешна серия и да стигне до обрат 64:61. Ивелина Вранчева изравни с точен наказателен удар 64:64 2:50 минути преди края, а след това отново беше точна на два пъти от фаула за 67:64. Лидия Милкова реализира тройка 1:17 минути преди края за 69:66.

Най-резултатна за Нефтохимик беше Драгана Гобелич с 21 точки и 8 борби, а 13 точки записа Марта Юйка. По 10 точки добавиха Борислава Христова, Лидия Милкова и Ивелина Вранчева. За Дунав 8806 19 реализира Зорница Костова, а по 12 записаха Виолина Кочева и Кристина Сантяго.

Хасково 2012 разгроми гостуващия носител на Купата на България Монтана 2003 със 79:67 (27:7, 18:17, 22:22, 12:21) точки и записа втора победа за сезона. Домакините започнаха мача със серия от 18 безответни точки, а в края на третата част имаха аванс от 29 точки при 67:38. След това те намалиха оборотите и след добра последна четвърт гостенките намалиха пасива си.

Отборът на Хасково победи в първия кръг шампиона Дунав 8806 като гост в Русе. За победителките Сиера Уорън направи "дабъл-дабъл" - 25 точки и 17 борби, с 23 точки, 8 асистенции и 5 борби завърши Олга Дубровина, а 14 точки отбеляза Ралица Нанева. За Монтана Кортни Дювър записа 24 точки и 9 борби, а 22 точки отбеляза Неда Джурич./БТА