Отборът на Лукойл Академик спечели Суперкупата на България по баскетбол за мъже. Шампионите се наложиха над носителя на Купата на България Рилски спортист с 93:85 точки в първото издание на подобен сблъсък у нас.

Двубоят бе и с благотворителна цел - приходите са за социалната кауза на партньора на Националната баскетболна лига VIVACOM.

Срещата започна с фалстарт, след като бе спряна след секунди игра, заради проблем с електронното табло в зала "Универсиада".

Търсенето на решение отне близо час на организаторите, като мачът бе подновен и все пак се доигра, като секундите за атака бяха съобщавани от говорител в залата.

Лукойл Академик доминираше през първото полувреме и се оттегли на почивка с 16 точки преднина.

През вторите 20 минути зрителите видяха хубави изпълнения, почти успешен опит за обрат на Рилски спортист и дисквалификация на капитана на "студентите" Филип Виденов. Той първо получи техническо нарушение за оспорване на съдийско решение, след това показа жест към рефера, последва второ техническо нарушение и дисквалификация.

Иначе тимът на Рилски спортист обаче се върна в мача след много силна трета част.  Воденият от треньора Людмил Хаджисотиров състав дори изравни резултата за 83:83 точки 2:02 минути преди края.

Тройка на Саша Загорац обаче отново изведе Лукойл в резултата за 86:83 точки и до краяЛукойл успя да удържи победата.

Дани Гибсън бе най-резултатен за Лукойл с 21 точки, а Саша Загорац добави 18 точки и 5 борби. За Рилски се отличи Келвин Паркър с 26 точки, а ветеранът Йордан Бозов добави 23 точки.